Zakgeld
Voor deze reis heb je ongeveer €600,- p.p. per week aan zakgeld nodig, dit is voor overige maaltijden, optionele excursies, entreegelden en fooien.
Reisintensiteit
Deze reis is ingedeeld in schaal 2. Om mee te kunnen doen aan alle onderdelen van deze reis, is het belangrijk dat je een goede conditie hebt. Dit is vooral voor de soms zware wandelingen in de Nationale Parken en de vulkaanbeklimming.
Reisafstanden
Luchthaven San José - hotel: 20 km (40 minuten)
San José - Cahuita: 200 km (4 uur)
Cahuita - La Fortuna: 250 km (5 uur)
La Fortuna - Ricón de la Vieja: 140 km (2,5 uur)
Rincón de la Vieja - Granada: 200 km (4 uur)
Granada - Ometepe: 100 km (3 uur boot en bus)
Ometepe - Samara: 255 km (6 uur)
Samara - Monteverde: 140 km (3,5 uur)
Playa Samara - Monteverde: 150 km (3 uur)
Monteverde - Quepos: 190 km (4 uur)
Quepos - San José: 165 km (3,5 uur)
San José hotel – luchthaven: 20 km (40 minuten)
Bovengenoemde reisafstanden vormen een richtlijn en zijn afhankelijk van de verkeersdrukte, wegwerkzaamheden, wegconditie, politiecontroles en het weer. De genoemde tijden zijn exclusief pauzes en stops onderweg.
Verlenging Driedaagse verlenging Tortuguero Nationaal Park
De reis kan verlengd worden met een driedaagse verlenging naar het Tortuguero Nationaal Park, één van de belangrijkste broedplaatsen van zeeschildpadden in de wereld.
In San José neem je op dag 21 afscheid van de groep en word je opgehaald door een Engelstalige gids. De bus brengt je naar een haventje, een zogenoemde muelle, van waaruit de reis verder gaat per boot naar een van de mooiste parken van Costa Rica aan de Caribische kust, Tortuguero. Naast schildpadden ('tortugas' in het Spaans) die hier aan het strand tussen juni en oktober hun eieren komen leggen, kunnen apen, kaaimannen, papegaaien, toekans en veel andere tropische vogels worden waargenomen. Je ziet ze vooral vanuit de bootjes waarmee je door de smalle junglekanalen vaart. Op de laatste dag (dag 24) gaat de reis terug door het Braulio Carillo regenwoud naar San José voor een laatste overnachting alvorens je de volgende dag (dag 25) naar Amsterdam vertrekt. Dag 26 ben je dan weer thuis.
Inclusief: Engelstalige gespecialiseerde gidsen, alle maaltijden, transport per airconditioned shuttlebus en boot, en tour door de kanalen van Tortuguero. Drie overnachtingen in een fraaie lodge: ruime kamers met ventilator, privé toilet /douche met warm water, zwembad, bar en restaurant. Entrée Nationaal Park. Alle tours en transport in internationaal gezelschap.
NB: Optionele avondexcursies zijn mogelijk om de zeeschildpadden te observeren, deze tours zijn niet inbegrepen.
Als je de verlenging naar Tortuguero wilt boeken, geef dat dan op bij je boeking. De kosten hiervoor zijn € 550 per persoon. Als je alleen boekt, wordt een eenpersoonskamertoeslag doorberekend als er niemand uit de groep is om een kamer mee te delen. Uiteraard kun je ook zelf kiezen voor een eenpersoonskamer. De toeslag hiervoor is €115,-.
Aangezien we je terugvlucht moeten aanpassen kunnen er meerkosten voor deze afwijkende vlucht zijn. Na ontvangst van je boeking nemen we contact met je op over de exacte kosten.