Tijdens deze reis verblijf je 4 nachten in het levendige Sarande, waar je strandbedje al klaar staat. Of wil je lekker actief bezig zijn op het water, op jeepsafari gaan of paragliden? Dat kan uiteraard ook. ‘s Avonds wandel je over de gezellige boulevard en kies je elke avond een ander restaurantje uit om te genieten van de heerlijke Albanese keuken en sluit je de avond af met een glaasje Raki.
Ons excursieprogramma is een mooie aanvulling op je vakantie: elke dag zal je verrast staan van wat je allemaal ziet en kan beleven in Zuid-Albanië. We nemen je mee naar de prachtigste plekjes, vergeet dus vooral je camera niet mee te nemen. Voor deze reis is het belangrijk dat je goed ter been bent. Zo wordt er onder andere tijdens de excursies redelijk wat gewandeld en is de ondergrond niet overal vlak.
Dag 1
Vandaag start de reis op de luchthaven. Hier ontmoet je je medereizigers, checken we in en vertrekken we richting Albanië. Na aankomst pauzeren eerst bij Uka Farm voor een kennismaking met de heerlijke biologische keuken van Albanie. Daarna rijden we naar misschien wel de mooiste stad van het land: Berat. In de namiddag maken we een wandeling door de stad met de lokale gids en bezoeken we het kasteel van waar je een prachtig uitzicht hebt over de stad en de bergen. Leuk weetje: de gids woont nog steeds in het kasteel van Berat!
Dag 2
Vandaag hebben we de hele dag om Berat en omgeving te ontdekken. Kies bijvoorbeeld optionele excursie geniet je van een prachtige rit door de natuur om te zwemmen, te wandelen bij de waterval van Bogove en de Osumi Canyon. Ga kanoën of raften in de Osum rivier of maak een jeepsafari naar de top van de berg Tomorr. Wat dacht je van een wijnproeverij, of is een Albanese kookles in het kasteel meer jouw ding? Berat heeft het allemaal!
Dag 3
We verlaten Berat en rijden naar Sarande in het uiterste zuiden van het land, waar we de komende vier nachten in een hotel direct aan de Ionische zee verblijven. Vooral de liefhebbers van vis of mosselen kunnen hun hart hier ophalen in een van de vele restaurants op de boulevard.
Dag 4
Vandaag een optionele dagexcursie met in de ochtend een bezoek aan het Archeoligisch Park Butrint onder leiding van een lokale gids en ‘s middags vieren we vakantie verder in op een toplocatie in Ksamil aan een zandstrand met uitzicht de Drie EIlanden (Tre Ishut). Leuk om te doen: zwem naar een van de onbewoonde eilanden; huur een waterfiets of ga suppen. Maar geniet hier ook van een comfortabel strandbedje en een heerlijke versbereide lunch. Verder genieten van zon, zee en strand. Terwijl de zon in de zee zakt, genieten we van een lekker drankje en brengen een toast uit op het goede leven!
Dag 5
Deze dag houden we vrij in het programma, zodat je zelf kan beslissen wat je met deze dag wilt doen. Wil je lekker met een boekje bij het hotel blijven? Helemaal prima! Wil je toch actief bezig zijn of wat meer van de omgeving zien, dan zijn er tal van mogelijkheden. Een aantal opties met prijzen ( onder voorbehoud)
Bezoek Corfu: met de snelle pasagiersferry sta je binnen een uur op het eiland( let wel op dat er een uur tijdsverschil is met het vaste land!) Op Corfu zelf kan je gebruik maken van de zogenaamde Hop On Hop Off Bus of een taxi nemen naar Corfu-stad. €45
Paardrijden in de natuur buiten Sarande onder begeleiding voor elk niveau geschikt €40
Huur een quad, scooter of auto om zelf de prachtige kust van het Zuiden verder te ontdekken: wist je dat dit gebied veel verlaten kerken en kloosters heeft met orginele schilderingen? Prijs afhankelijk van vervoermiddel en tijd.
Hike vanaf het hotel naar het klooster van de veertig monniken en het kasteel Lekursi voor een prachtig uitzicht over de baai van Sarande.
Maak een boottocht langs de prachtige kust van het zuiden met rotsformaties en verlaten stranden, vanaf € 25
Ga onder begeleiding duiken in de baai van Sarande waar een gezonken scheepswrak uit de 2e wereldoorlog ligt vanaf € 65
Wijnproeverij met hapjes € 25
Mosseltour met lunch of diner € 30
Dag 6
Op deze dag kan je een bezoek brengen aan de Ottomaanse stad Gjirokastra waar we niet alleen het kasteel bezoeken maar ook een Ottomaanse huis en er veel tijd zal zijn om op eigen gelegenheid door de straatjes te wandelen en souvenirs te shoppen. Voor de liefhebber: Net als in Volendam kan je hier de traditionele kleding passen en prachtige foto’s maken op verschillende plaatsen in de stad. In een van de oudste restaurants van de stad genieten we in de gezellige tuin van een heerlijke lunch, natuurlijk ook hier weer met lokale specialiteitenvan de regio. Ook brengen we een bezoek aan het natuurfenomeen Syri i Kalter: een ondergrondse waterbron met turkoise blauw water in een prachtig bos verscholen ligt. Ook heb de mogelijkheid om dit mooie gebied te ontdekken met een kayak. Dit hoogtepunt mag je eigenlijk niet missen!
Dag 7
Deze dag is een combinatie van cultuur en ultiem vakantiegenot, in de juiste volgorde: Na het prachtige zuiden wordt het tijd voor de hippe hoofdstad Tirana, waar je vroeg in de middag aankomt. De stad is een mengelmoes van moderne architectuur en oude gebouwen uit de socialistische tijd wat het een geheel eigen karakter geeft. De gezelligheid is te vinden op het centrale Skanderbeg plein, de autoloze Rruga Toptani en de uitgaanswijk Blloku. In de namiddag is er de mogelijkheid om met een lokale gids meer over de stad en de geschiedenis van Albanie te weten te krijgen. In de avond dineer je met de groep in de gezelligste tuin van Tirana, waar je geniet van de typische specialiteiten van Tirana en waar de avond niet zelden eindigt met een dansje en een glas raki.
Dag 8
Deze dag kan je zelf kiezen wat je wilt doen: de stad heeft en aantal mooie musea waar je zeker voldoende tijd voor moet nemen. Of je trekt de stad uit om de kabelbaan naar de berg Dajt te nemen, je kunt er dan eventueel voor kiezen via en prachtige route terug te hiken. Wil je meer actie? Net buiten de stad is de langste zipline van de Balkan. Voor wat meer avontuur bezoek je de grot van Pellumbas, of maak je een uitstapje naar het meer van Bovilla.
Deze vakantie kan je eigenlijk maar op een manier afsluiten en dat is door de avond door te brengen met een diner en dansshow bij Albanian Nights (optioneel). Hier wordt je als gast geheel in stijl opgenomen in de Albanese tradities, dans en muziek. Een unieke avond die je nog lang zal bijblijven!
Dag 9
Helaas alweer de laatste dag, tijd om afscheid te nemen van het bijzondere Albanië. We worden naar de luchthaven gebracht en vanaf hier vliegen we terug naar Nederland.
Excursiepakket
Optioneel excursiepakket bevat:
- Dag 2: Berat stadswandeling met gids €15
- Dag 5: Buntrint met lokale gids en Ksamil beach €35 (inclusief entree Butrint en ligbed met parasol Ksamil)
- Dag 7: Gjirokastra en Blue Eye €50 (inclusief entree Skenduli huis, lunch en entree €Blue Eye)
- Dag 8: Tirana stadswandeling met gids €15
- Dag 9: Albanian Nights diner en show € 60
Kies je voor het gehele pakket dan boek je het hele pakket voor €165 i.p.v. €175 (vooraf te betalen aan onze reisleiding)
Excursies worden uitgevoerd met minimale deelname van 8 personen
Volgorde en uitvoering van het beschreven programma onder voorbehoud.