Dag 1: ’vanuit één van de luchthavens in Nederland (Amsterdam, Rotterdam of Eindhoven) vlieg je samen met je reisgenoten naar Barcelona. Hier ontmoet je de lokale reisbegeleiding en reis je met een minibus naar Sort, een bergdorp in Catalonië. De komende 5 nachten verblijf je hier in het aangename Pey Resort met zwembad en tuin. 's Avonds zal de lokale begeleider je uitleg geven over de activiteiten die de komende dagen op het programma staan.
Dag 2: wakker worden in de frisse berglucht geeft je energie voor een eerste actieve dag. Doe je wandelschoenen aan, want we gaan een flinke hike maken in het adembenemende nationale park Aiguestortes i Estany de Sant Maurici met bergtoppen tot 3000 meter hoogte. Dit is het enige nationale park in Catalonië. De route die we gaan afleggen wordt afgestemd op de groep. De natuur die je vandaag gaat zien is van grote schoonheid. Stille bergmeren waarin hoge bergpieken reflecteren, diepgroene bossen en vergezichten om nooit meer te vergeten. Doordat dit nationale park zo afgelegen ligt is het nog nauwelijks door toeristen ontdekt. Hier bevind je je echt in de ongerepte natuur.
Dag 3: wilde natuur betekent wilde rivieren. Samen met je reisgenoten stap je vandaag in een raft en trotseert de snelstromende Noguera Pallaresa rivier. Dit geldt als één van de beste rivieren voor kajakkers en rafters. Je krijgt niet alleen te maken met uitdagende stroomversnellingen en watervallen, maar op rustigere stukken geniet je ook van waanzinnige uitzichten. Na deze adrenalinekick heb je ’s middags de tijd voor jezelf. Ga je uitrusten aan het zwembad of trek je erop uit in de omgeving? De instructeurs kunnen je natuurlijk tips geven.
Dag 4: klaar voor een nieuwe uitdaging? Vandaag staat canyoningen op het programma. Gehuld in een wetsuit en helm op je hoofd daal je een canyon af. Soms glij je van een natuurlijke glijbaan naar beneden en een andere keer spring je van een rots in een diepe pool. Af en toe is het nodig om te abseilen van een hogere rots om je route te kunnen vervolgen. De instructeur geeft je natuurlijk uitleg en helpt je bij de uitdagingen die je onderweg tegenkomt. Met een grote smile arriveer je bij het eindpunt en geniet de rest van de dag van een geweldige ervaring.
Dag 5: het leven in afgelegen gebieden is een stuk traditioneler dan in de grote steden. De tijd lijkt stil te staan. Benieuwd naar het dagelijks leven van de locals? Ga met een schaapsherder op pad in de afgelegen bergen van Llessui. Hier ontdek je de geheimen van het leven op hoogte en maak je op een unieke manier verbinding met de natuur en de lokale cultuur. ’s Middags maken we een wandeling door de wijngaarden van Batlliu de Sort. Natuurlijk maken we ook een stop bij een lokaal wijnhuis om de lokale wijn te proeven.
Het beschreven programma is een voorbeeld. De genoemde activiteiten kunnen in een andere volgorde uitgevoerd worden. Dit hoor je ter plaatse van de lokale begeleiding.
Dag 6: het is tijd om weer naar de bewoonde wereld te reizen. Een rit van ca. 3 uur brengt je naar de populaire stad Barcelona. Hier verblijf je 2 nachten in een hotel nabij de stranden van Barceloneta en het bruisende centrum. De komende anderhalve dag kun je zelf invullen. Bijkomen op het strand of de highlights van de stad verkennen?
Dag 7: je hebt de hele dag vrij te besteden in Barcelona. Ga je naar de Sagrada Familia, Parc Guell of naar Nou Camp? Wanneer je populaire attracties wilt bezoeken is het aan te raden vooraf al tickets te regelen. In Barcelona kun je heerlijk ronddwalen. Net buiten het toeristische centrum vind je leuke tapasbarretjes. De laatste avond feestelijk afsluiten? Barcelona heeft talloze uitgaansgelegenheden.
Dag 8: hopelijk niet te diep in het glaasje gekeken. Vandaag vlieg je terug naar Nederland. Vanuit het hotel volgt een transfer naar de airport.